Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi – FAQ

Dlaczego po aktualizacji mój domofon nie dzwoni na aplikację?

– Według wymogów Apple oraz Android urządzenie (domofon) musi posiadać dostęp do internetu, należy więc przejść do zakładki: Opcje->Ustawienia sieci -> LAN tutaj należy zwrócić uwagę na Bramę, która powinna odpowiadać IP routera do którego podłączony jest domofon, DNS Główny: 8.8.8.8. DNS, Alternatywny: 8.8.4.4

 

Jak można pobrać darmową aplikację na smartfona do obsługi wideodomofonu IP?

– Profesjonalna aplikacja mobilna dostępna jest na dwa systemy: Google Android oraz Apple iOS. Aby zainstalować aplikację Safe należy zarejestrować się w Sklep Play lub App Store. Następnie w wyszukiwarce należy wpisać “SafeAutomation” i zainstalować oprogramowanie z listy (ikona trybek z logo Safe).

Jaka jest minimalna prędkość Internetu, która pozwala na prawidłowe działanie urządzenia?

– Do połączeń spoza sieci LAN, zalecamy połączenie 3G lub LTE, minimum 300 Kbps.. Do sterowania wyjściami przekaźnikowymi wystarczy 10Kbps. Bramofon posiada możliwość dostosowania jakości obrazu do łącza internetowego.

Co zrobić, gdy jakość mojego internetu jest słaba i połączenie w sieci zewnętrznej z urządzeniem jest niestabilne?

– Należy dostosować parametry do jakości (szybkości) internetu. Proszę zrobić dwie operację po zalogowaniu się do sekcji WEB wideodomofonu:
1. Opcje -> Ustawienia wideo -> Kodowanie wideo, pod strumieniem alternatywnym należy wcisnąć przycisk “WAN” i zapisać ustawienia.
2. Opcje -> Ustawienia pamięci -> Ustawienia zdjęć, w zakładce “Rozdzielczość” należy ustawić na minimalną z dostępnych rozdzielczości i zapisać ustawienia.
Uwaga! należy pamiętać, że przy połączeniu zdalnym urządzenia do aplikacji należy dodać używając strumienia alternatywnego..

Czy wideodomofon wymaga stałego IP?

– Nie, bramofon w systemie WEB oraz aplikacjach mobilnych posiada zakładkę konfiguracyjną DDNS. Niebawem dodamy dodatkowych darmowych operatorów DDNS, bez konieczności wpisywania danych z karty kredytowej.

Ile urządzeń przenośnych może jednocześnie obsługiwać wideodomofon?

– Do 6 użytkowników (Klientów) mogą obsługiwać jednocześnie jeden bramofon. Z tym, że rozmowę w tym samym czasie można prowadzić z jednym użytkownikiem, pozostali dostają informację: linia jest zajęta.

Ile wideodomofnów może być podpięte do jednej aplikacji ?

– Generalnie nie ma ograniczeń, aplikacja posiada listę, którą można poszerzać o kolejne bramofony IP.

Czy urządzenie posiada opóźnienie w połączeniu z aplikacjami, jak w innych tego typu rozwiązaniach ?

– Nasz portal pracuje bezpośrednio z odbiornikami, nie używa zewnętrznych serwerów. Opóźnienie do 2s będzie występować na aplikacjach mobilnych SafeIntercom lub SafeAutomation, ponieważ są stworzone w podobnej technologi co znany Skype, ale dzięki temu można w dowolnym momencie zrobić podgląd lub sterować przekaźnikami. Aplikacje Safe Intercom, IPVisor pod system operacyjny Windows, nie mają żadnych opóźnień lub przynajmniej nie są wyczówalne dla oka. Urządzenie posiada również protokół SIP, dlatego można użyć aplikacji typu VOIP, gdzie opóźnienia nie ma w cale.

Czy aplikacja obsługująca jest w języku polskim?

– Tak, wszystkie założenia oraz opracowania wykonywane były przez zespół polskich i rosyjskich specjalistów. Więc wszystkie aplikacje, instrukcje itp.. dostępne są w języku polskim.

Jaki jest domyślny adres IP urządzenia?

– 192.168.0.99

Czy Safe S03P można zintegrować z innym systemem?

– Tak, obecnie pracujemy nad protokołem SIP oraz MODBUS, dla deweloperów istnieje możliwość udostępnienia całej specyfikacji interfejsu – API, HTTP.

Czy załączanie przekaźników można ustawić więcej niż 9 sekund?

– Nie, były próby zmiany do 999s, ale istnieją ograniczenia sprzętowe i załączanie przekaźników można ustawić od 0 do 9s.

Czy wideodomofon posiada pamięć wewnętrzną do nagrywania filmów?

– Bramofon wyposażony jest w profesjonalne oprogramowanie umożliwiające nagrywanie filmów na komputer lub serwer FTP. Dodatkowo zapis może być ciągły lub na ruch w dowolnych obszarach.

Czy bramofon rejestruje osoby odwiedzające?

– Oprogramowanie wyposażone jest w tzw. „Dziennik zdarzeń”, który rejestruje działania urządzenia, dodatkowo oprogramowanie wysyła zdjęcie na określony e-mail, a dla bardziej zaawansowanych potrzeb oprogramowanie Safe Record Center (SRC) pełni profesjonalne funkcję nagrywania. Obsługa do 36 bramofonów.

Czy oprogramowania obsługujące wideo domofon są darmowe?

– Tak wszystkie aplikacje udostępniamy za darmo.

Czy wideo domofon safe IP może pracować z urządzeniami VOIP?

– Ciągle rozwijamy nasze oprogramowanie, pracę nad protokołem SIP w bramofonie trwają nieustannie, mamy nadzieję wydać aktualizację już niebawem.

Czy bramofon może pracować z tradycyjnym telefonem stacjonarnym lub komórkowym ?

– Nie, nie posiadamy takiej opcji.

Czy za pomocą aplikacji można sterować niezależnie bramą?

– Tak, bramofon posiada 3 wyjścia przekaźnikowe (np. furtka, i dwie bramy)

Czy bramofon przystosowany jest do pracy w nocy?

– Tak, bramofon posiada wbudowana diodę podczerwieni nowej generacji.

Czy bramofon pracuje ze standardem ONVIF?

– Tak, bramofonie posiada wsparcie port protokołu ONVIF. Obecnie testowany na rejestratorach firmy MERX, HQVISION, HIVISION, INTERNEC(NEKMA), BCS oraz DaHua (nie wszystkie modele), MWPower, NoVus

Z jakiego materiału wykonane jest urządzenie?

– Odlew aluminium malowany metodą proszkową.

Czy aplikacja posiada możliwość ustawienia regulacji głośności dzwonka?

– Ustawienia zależą od ustawień smartfona oraz można wybrać dowolne mp3 na miejsce dzwonka.

Gdy ustawię aplikację za pomocą DDNS i działam poprzez internet mobilny to system pracuje ok, gdy wracam do domu pod zasięg WI-FI to w aplikacji muszę zmieniać domenę DDNS na IP wewnętrzne w sieci lokalnej, czy program sam nie przełącza z zewnętrznego na wewnętrzny IP?

– W tym przypadku problem jest głębszy i leży po stronie routera. Aby obsługa bramofonu była wygodniejsza w routerze należy włączyć opcję “NAT Loopback”, która pozwala na przekazanie pakietów danych z zewnętrznego IP do wewnętrznego, gdy jesteśmy pod jego zasięgiem. Jeżeli router nie posiada opcji “NAT Loopback” należy wymienić router kontaktując się wcześniej ze sprzedawcą, preferowane routery przez nas: D-LINK, ZyXEL oraz Mikrotik.

Czy wideodomofon IP Safe będzie posiadał wbudowany serwer SIP?

– W pierwszej wersji planujemy zaimplementować tylko klienta SIP. Należy używać zewnętrznego serwera SIP lub np: postawić server na Raspberry pi: https://myvoipapp.com/docs/mss_services/raspberry_pi/index.html

– Urządzenie posiada możliwość bezpośredniego połączenia z telefonami VOIP, które również wyposażone są w tę funkcję.

Mam problem z wyświetleniem obrazu, tzn. aplikacja znajduje bramofon, ustawiam wszystkie parametry, lecz wyskakuje info: „złe parametry”, a za pośrednictwem przeglądarki www, można się zalogować, zmieniać ustawienia, ale również obraz się nie wyświetla..

– Proszę sprawdzić ustawienia routera, np.: W routerze Mikrotik opcja Firewall czasami blokuje wyświetlanie obrazu. Dokładnie należy odznaczyć opcję w Bridge -> Bridge Setting -> Use IP Firewall.

– Trzeba również zmienić porty (szczególnie RTSP) na inne niż standardowe, ponieważ często dostawcy internetu blokują standardowe porty.
– Częste problemy tego typu są po stronie usługodawcy internetów mobilnych lub bezprzewodowych, przykład w linku:
Przekierowania portów na LTE

Jakie są odległości instalacyjne?

– Od routera do kontrolera 100mb, od kontrolera do bramofonu 15mb. Istnieje możliwość zastosowania dodatkowe zasilanie przy bramofonie co pozwala na odległość od kontrolera do bramofonu również 100mb, co daje razem 200mb. Oczywiście stosując technologię światłowodową można osiągnąć odległość nawet do 40km.

Czy polecacie jakieś oprogramowanie klienta SIP?

– Przetestowane przez nas aplikacje, które obsługują także połączenie bezpośrednie SIP to LINPhone (posiada obsługę wideo), CSipSimple (obsługę wideo trzeba doinstalować), PlatanSoftPhone. Niebawem na kanale Youtube pojawią się filmy z testów.

Czy Safe IP był testowany z telefonami VOIP?

– Obecnie udało nam się przetestować Grandstream, Yealink, Siemens, Ubiqiti, Fritz!, ACN

Czy były próby integracji urządzenia z automatyką domową?

– Obecnie wspólnie z naszymi klientami udało nam się zintegrować: Loxone oraz Fibaro.

Jakie serwery PBX Państwo polecacie?

– Urządzenie zostało przetestowane na 3CX, Centralka SLICAN, Platan, Asterisk, FCN, Linphone.

Mam problem z logowaniem do bramofonu przez przeglądarkę internetową, bramofon nie wyświetla obrazu, co może być przyczyną?

– Prawdopodobnie IE blokuje kontrolki ActiveX, proszę dostosować się do wskazówek zawartym w tym artykule:
Konfiguracja przeglądarki dla wideodomofonu ip